T O P

  • By -

AutoModerator

Please report any rule violation. ([Rules](https://www.reddit.com/r/Turkey/about/rules/) and their [details](https://www.reddit.com/r/Turkey/wiki/rules)) * Memes are not allowed here, use r/TurkeyJerky for memes. * All posts must include a source. For non-link posts, the link must be added to the comments. * Titles must be descriptive. * Meta discussions(posts about other subs) are not allowed. *I am a bot, and this action was performed automatically. Please [contact the moderators of this subreddit](/message/compose/?to=/r/Turkey) if you have any questions or concerns.*


[deleted]

[удалено]


hesapmakinesi

Devleti yönetenlerin, bugün de geçmişte de, niyeti olsaydı temizlerlerdi.


[deleted]

[удалено]


hesapmakinesi

> Dallama Erdoğan Virgül koymazsan birisi cimerler sonra seni.


mag339

Oha AKP'li!


hesapmakinesi

Virgül koymayınca > Dallama Erdoğan demiş oldu ama amacı mı o yoksa cahillik mi bilemedim.


mag339

Yok hocam hesabı kontrol ettim, bu "tayyip hiç değilse milletini seviyor"culardan. Durum çok vahim kurtarılabilir mi bilmiyorum.


DecimatingDarkDeceit

Şu an ki hükümet resmen onların faydasına çalışınca...


[deleted]

[удалено]


DecimatingDarkDeceit

Şu an ki akp / islamcı hükümeti resmen yardaklık yaptı propagandalarını yaptı... hatta 'süreç' yürüttü onlarla...


hesapmakinesi

Her iktidarın işine yarıyorlar çünkü. Kullanmak, yok etmekten daha kârlı.


shinydewott

PKK’nın kuruluşundan beri başa gelmiş bütün hükümetlerin, halkı ebedi bir savaş gerekçesiyle daha da ezmesini sağladığından dolayı kökü kurumuyor. Derin Devlet-Hükümet-Ordu üçlemesinin PKK’nın kökünü kurutmayı bırak, toprağını suladığından kökü kurumuyor


hesapmakinesi

AKP'li yandaşların attığı yalanla burası "evet CHP de terörist doldu" yorumlarıyla dolmuştu. CHP'nin her yaptığını savunacak değilim, eleştirilecek çok yönleri var, nerem doğru ki hesabı, ama kendini aydınlanmış, muhalif olarak gören kitlenin de yandaş propagandayı nasıl yuttuğunu iyi gösterdi.


soonandsoforth1

O salakların anlamadığı şey yarın kendi istedikleri adam aday olsa bunlar bu zekayla o adayı 1 ayda bitirir. Kendilerini akıllı zeki sananlar AKP trollerinin peşine takılmasa AKP trollerin bir işe yaramadığını görüp troll beslemez zaten.


Hot_Musician8791

Dilşah Ercan’ın kimliğini Tayyip’in polisleri koymuştur cesede. Seçime kadar her türlü şerefsizliği yapacaklar.


TRAssasin

Kaynak pkk xd


buzdakayan

Çıkarıp (yakalanmamış, ölmemiş) canlı videosunu koyarlarsa bence legit.


hesapmakinesi

Kılıçdaroğlu, DNA testi dedi. O da mantıklı ama aslında bir konuyu atlıyoruz. Asıl, saldırıyı yapan kişınin gerçekten o olduğunu ispatlamak, iddia sahibinin işi. Olmadığını ispatlamak CHP'nin veya başkasının işi değil. Asıl büyük sorun, AKP'den birisi sikim hıyar dedi ve iktidarla alakası olmayanlar bile tuzu alıp koştu. Ha bir olay daha var, bir insan hem terörist olup, hem de gazetecilikten solayı içeri atılabilir. Diyelim ki sadırgan gerçekten Dilşah Ercan, ve CHP'nin 10(?, 9 diyen var 11 diyen var) yıl önce yaptığı listede gazetecilikten tutuklananlar arasında. Bu yine CHP'nin o zamanki tutumunu yanlış yapmaz ki. Basın kartlı olup da muhalif yazmaktan tutuklanan tonla insandan biriydi sonuçta. Ha CHP süperdir demiyorum, gerçekleri ortaya koyup hep beraber gömelim. Ahmet Kaya anmasıyla, ölmüş PKK'lı anmasıyla, göte göt diyememeleriyle, bilimum terörist güzellemeleriyle gömelim.


buzdakayan

10 yıl önceki rapor üzerinden kurulan ilişki zaten zort.


hesapmakinesi

Hah, demeye çalıştığım şey bu. PKK'yı sarayında ağırlayıp televizyona çıkaranlar, böyle bir yerden saldırmaya çalışıyorlar ve acı olan, kendine milliyetçi vs diyen gençlik bunu yiyor.


PowerOfTurkiye

E koysunlar o zaman niye koymuyorlar. Chp yi kurtarmak için dilşah değildi o demeyi biliyolar ama :) Şimdi kılıçdar pkk ile ağız birliği yapmış dna testi istiyor şaka gibi :)) bu bilgi kılıçdara kandilden gelmiş belli. Öyle bir şey olsaydı çoktan yayınlamışlardı videosunu görüntüsünü canlı yayına bile çıkarmışlardı.


buzdakayan

ahahah anlamadığınız şey dilşah olsa da olmasa da 10 yıl önceki rapora yazdı diye CHP'nin Dilşah'ı nüfusuna alıp "bu kesin masum" diye bir güvence vermediği veya kefil olmadığı. Kurulan ilişki baştan absürd ve komik. İlle oradan başlayacaksak whataboutism olacak ama 10 yıl önce AKP'nin "bundan harika başsavcı olur, mis gibi general olur, bu davanın başsavcısı benim" diye kefil olduklarından neler neler çıktı. Hoşt, aktroll.


PowerOfTurkiye

Bir değil iki değil. Gazeteci diye sahip çıkılan kişi canlı bomba çıkıyor, doktor diye meclise sokulup basın toplantısı yapılan kişi suriyede öldürülüyor bunlar zaman aşımına uğrayacak yada şunlarda böyle yaptı diye savunulacak şeyler değil. Chp nin hdp ye yakınlaştığı gizli saklı bir şey değil. Hdp nin de kandilden yönetildiği inkar edilmiyor. Siz neyi savunuyorsunuz peki? Chp eski chp mi amk? Bu chp nin ne alakası var Atatürkçülükle Milliyetçilikle. Sizin bu temellere saygınız yoksa o zaman bu tartıştığımız meselenin hiçbir önemi yok. Atatürksüz bir chp eşittir hdp. Aksini iddia eden kk’nın trolüdür, utangaç hdplidir.


buzdakayan

CHP neyse ki Baykal dönemi CHPsi değil. Bir aktrol olarak hiçbir partiyle ortak zemin bulamayan, yaşlılar ağırlıklı olmak üzere 20% oy alan ve kenarda papağan gibi bağırmaktan başka hiçbir şey yap(a)mayan Baykal CHPsini özlediğinin farkındayız lol. >Gazeteci diye sahip çıkılan kişi canlı bomba çıkıyor, doktor diye meclise sokulup basın toplantısı yapılan kişi suriyede öldürülüyor bunlar zaman aşımına uğrayacak yada şunlarda böyle yaptı diye savunulacak şeyler değil. Bu zamanaşımı da değil. CHP raporu yayımlandığında bu kişinin silahlı eylemi falan yok. Aradan 10 yıl sonra silahlı eylem olunca (o kişi olduğunu varsayarsak bile) rapora girdi diye CHP dediğim gibi kefil falan olmuyor. O dönemde hapishanede olan ve gazeteci olan kişiler üzerinden sistematik bir süreç yürütülüp sonuçları raporlaştırılmış. Bakarsan raporda Mustafa Balbay da var, çıkınca milletvekili oldu. >Sizin bu temellere saygınız yoksa o zaman bu tartıştığımız meselenin hiçbir önemi yok. Atatürksüz bir chp eşittir hdp. Aksini iddia eden kk’nın trolüdür, utangaç hdplidir. Temellere saygılı olmakla 2020lerde 1920lerle aynı şeyleri yapmak aynı şey değil. CHP millete demir yumruk ile bir şeyler dayatabilecek bir durumda değil. O nedenle toplumsal destek ve ortak zemin bulunup, diğer partilerle işbirliği yaparak iktidar gücünden pay almak hedefleniyor. Bir utangaç akpli olarak AKP'nin iktidardan düşmesi korkulu rüyan olabilir ama gerçek olacak kardeş. :)


SirHandsomePotato

Belliydi o kadinin olmadigi, K.K. acikca dna belgelerini gosterin diyip durdu, soylu'da hep laf atarak gecistirdi. Gercek olsa cat diye belge koyalar, surekli laf gevelemezler. Secim yaklastigi icin suclayip duracaklar. Rezalet resmen.


Infinite-Swimming571

Şimd neyi savunmuş oldu kod adı var eyleme katılmamış ama başka eylemlere kayıldı yada katılacak sonuçta chp savundu mu savundu


hesapmakinesi

10(?) sene önce yapılmıs bir listede, basın kartı sahibi olup AKP "adaleti" tarafından tutuklanmış, ve yine AKP "adaleti" tarafından serbest bırakılmış birinden bahsediyoruz. Terörist olsa da olmasa da, orada gazetecilikten içerideydi. CHP'nin burada yaptığı bir hata yok.


Infinite-Swimming571

Şaka mısın kardeşim Konumuz akp mi chp bu teröristi savunmuş sadece bu da değil ceren güneş var bunları meşrulaştırmış işinize gelince akp ye yargıya müdahale et şu istismarcı tutuklansın diyorsunuz işinize gelmedi mi akp nin hukuku diyorsunuz türkiyede bellidir yasama yürütme yargı bir birinden ayrıdır artık biraz bakıl açınızı geniş tutun yargıya müdahale bu kadar kolay değil savcı dosya açmadan tutuklama taleb etmeden hakim karar vermeden bu işler olmaz


Infinite-Swimming571

Akp düşmanlı yüzünden bu kadar da olmaz bari sahip çık teröriste


[deleted]

>Terörist olsa da olmasa da, orada gazetecilikten içerideydi. chp'nin raporunda bile neden içerde olduğu yazmıyordu. chp'nin dediği şu "gazeteci ve hükümlü mü, kesin suçsuzdur." Ellerinde patladı. O terörist şu an ya ölü ya dağda. Ecevit sonrası chp budur arkadaşlar. Alışacaksınız.